Marta Jurczyk

“WSPIERANIE ROZWOJU PSYCHOSEKSUALNEGO TWOJEGO DZIECKA”

JAK DŁUGO TRWA KURS?

Kurs trwa 5 tygodni. Przez kolejnych 5 tygodni, otrzymasz ode mnie lekcję online. Zaplanowałam kurs tak, aby przez te 5 tygodni udało Ci się rozumieć zachowania rozwojowe w zakresie seksualności dzieci i odpowiednio na nie reagować. Abyś umiał/a naturalnie (i w sposób dostosowany do wieku) rozmawiać o seksualności ze swoim dzieckiem. Lekcje będą zawierały konkretne ćwiczenia i sporą dawkę wiedzy oraz zadania do wykonania, wskazówki i arkusze do pracy własnej. Zależy mi na tym, by kurs dał Ci pewność, że  Twoja wiedza i umiejętności na każdym etapie rozwoju dziecka. By rozmowy o seksualności z dzieckiem już nie musiały się wiązać z Twoim niepokojem lub dyskomfortem.


JAK WYGLĄDA E-KURS?

Widzimy się jedynie online. Zależało mi na stworzeniu takiego kursu, do którego mogłabym zaprosić każdą osobę z każdego zakątka świata. Takiego kursu, do którego sięgasz w wolnej dla siebie chwili, gdzie wykonujesz zadania wtedy kiedy masz na to ochotę i czas.

Podczas kursu otrzymasz ode mnie materiały w formacie .pdf, które możesz wydrukować i wykonać kiedy zechcesz. Oczywiście, w trakcie całego kursu możesz się ze mną kontaktować mailowo.


CZY TEN KURS JEST DLA CIEBIE?

Ten e-kurs został zaprojektowany w odpowiedzi na sporo pytań i wątpliwości zgłaszanych przez rodziców chcących w dobry sposób wspierać rozwój psychoseksualny swoich dzieci. Dobre wspieranie rozwoju psychoseksualnego dziecka to towarzyszenie na kolejnych etapach rozwoju, wspieranie w sytuacjach trudnych i dobre reagowanie na zachowania typowo rozwojowe i naturalne.

Stworzyłam ten kurs tak, aby mógł z niego korzystać każdy w dowolnym miejscu i czasie oraz kontaktować się ze mną wtedy kiedy to najbardziej komfortowe.

Projekt e-kursu skierowany jest do wszystkich chcących wspierać zdrowy rozwój psychoseksualny swoich dzieci. Jest zatem kursem dla osób które:

  • chcą wspierać rozwój psychoseksualny swojego dziecka, ale mają problemy z odpowiednim doborem słownictwa do wieku dziecka
  • chcą nauczyć swoje dziecko bezpiecznego wyznaczania granic cielesnych i intymnych
  • nie wiedzą jak zachować się w sytuacjach problemowych/trudnych związanych z seksualnością dziecięcą
  • mają poczucie, że wspieranie na każdym etapie rozwoju (również psychoseksualnego) jest podstawą dobrego dorastania i budowania relacji opartych na zaufaniu
  • chcą reagować odpowiednio na etapy rozwoju psychoseksualnego swojego dziecka

CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS E-KURSU?

WIEDZA
Dowiesz się ode mnie jak przebiega rozwój psychoseksualny dziecka, jakie są kolejne etapy rozwojowe i jakie zachowania w określonych obszarach są zachowaniami typowymi a które nie. Które zachowania mogą się pojawić tylko u niektórych dzieci i co dziecko przeżywa w związku z określonymi etapami rozwoju. Ponadto, uzyskasz wiedzę o tym, co zrobić w trudnych momentach.

 

UMIEJĘTNOŚCI

Nauczę Cię jak rozmawiać ze swoim dzieckiem o seksualności, bez wstydu, skrępowania i zgodnie z jego etapem rozwojowym. W taki sposób by mu nie zaszkodzić i byś nadal był dla swojego dziecka największym autorytetem 🙂 Dowiesz się ode mnie jak efektywnie reagować na określone zachowania, kiedy wprowadzać zmiany a kiedy nie. Dzięki arkuszom pracy dowiesz się jak używać swojej wiedzy w codziennym życiu oraz rozumieć poszczególne sytuacje.

 

KOMPETENCJE

Poczujesz się pewniej w rozmowach o seksualności ze swoim dzieckiem. Z łatwością dobierzesz język do języka swojego dziecka, dzięki czemu Wasza komunikacja będzie efektywna i rozwojowa. Ze spokojem i zrozumieniem będziesz w stanie wspierać swoje dziecko na każdym etapie  rozwoju. A Twoje dziecko będzie z większą ufnością przychodziło do Ciebie by rozwiązać swój problem (np. skąd się biorą dzieci 🙂 )

 

NARZĘDZIA I TECHNIKI

Otrzymasz ode mnie materiały i narzędzia do pracy z dzieckiem, które stworzyłam specjalnie na potrzeby tego kursu. Pokażę Ci skuteczne metody pracy, które wielokrotnie sprawdziłam w praktyce.. Opowiem Ci o dobrych grach, planszach czy książeczkach dla dzieci i pokażę Ci jak ich używać. Zadbam o to, by używanie tych narzędzi było naturalne i intuicyjne, by towarzyszyło w rozwoju psychoseksualnym Twojego dziecka, ale go nie wyprzedzało. Wspólnie wybierzemy opcje najlepsze dla Ciebie. Jestem przekonana, że operując tym zestawem narzędzi wyjdziesz zwycięsko z każdej krępującej dla Ciebie sytuacji 🙂


DLACZEGO WARTO ZE MNĄ PRACOWAĆ?

Ukończyłam pedagogikę, pedagogikę specjalną i seksuologię kliniczną, jestem edukatorką seksualną. Od 7 lat pracuję na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie kształcę przyszłych pedagogów i nauczycieli.

Od 3 lat pracuję w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku, gdzie mam przyjemność prowadzić zajęcia z zakresu edukacji socjoseksualnej dla różnorodnych grup, w tym również konsultacje indywidualne dla rodziców i terapeutów.

Współpracuję z Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Gdańsku, gdzie mam okazję pracować z dziećmi i młodzieżą w zakresie diagnozy, wsparcia i rozwoju w obszarze seksualności.

Stosuję nowatorskie metody pracy, kreatywnie podchodzę do kwestii nauczania i uczenia, z sukcesami łączę teorię z praktyką.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Udział w e-kursie kosztuje 200 zł.

Cena zawiera:

  • 5 lekcji e-kursu, które będziesz otrzymywać w każdym tygodniu.
  • maile z inspiracjami, dodatkowymi ćwiczeniami i materiałami, które dodatkowo będą wspierać zdobywaną przez Ciebie wiedzę
  • mnie do dyspozycji – będę z Tobą w kontakcie mailowym przez cały czas trwania kursu
  • mnóstwo wiedzy, konkretnych informacji i sposobów, które ułatwią realizowanie celów związanych z dobrym wspieraniem rozwoju psychoseksualnego Twojego dziecka

Zadbaj proszę, aby dokonać przelewu na konto: 56 1140 2004 0000 3802 7776 9424

Marta Jurczyk
ul. 3 Maja 55/2

83-243 Szlachta

Ważnepodaj w tytule przelewu swój adres email.

Otrzymasz ode mnie informację zwrotną związaną z płatnością i fakturę oraz pierwszą lekcję.

Jeśli potrzebujesz otrzymać fakturę na swoją firmę, prześlij mi taką informacje.

Wszelkie pytania kieruj proszę na maila kontakt@martajurczyk.pl